Choose a searcher

Ehrlichia - Anaplasma

Přirozená léčba Ehrlichia a Anaplasma - Buhnerův protokol

Byliny pro Ehrlichia / Anaplasma

 

Ehrlichia je gramnegativní intracelulární bakterie, která obvykle napadá bílé krvinky – leukocyty. Nemoci jimi způsobené jsou pojmenovány podle typu leukocytů, které napadají. Jsou to: lidská granulocytární ehrlichióza a lidská monocytární ehrlichióza.

Anaplasma je intracelulární patogenní mikroorganismus, který napadá bílé krvinky, především polynukleární granulocyty (neutrofily, neutrofily).

Ehrlichia a Anaplasma byly klasifikovány jako koinfekce lymské boreliózy.

Nejčastějšími příznaky infekce Ehrlichia jsou: pseudochřipkové příznaky, tj. horečka nad 38°C, bolesti hlavy, svalů a kloubů, záněty horních cest dýchacích, kašel, ale i bolesti svalů a kloubů, malátnost, trombocytopenie, leukopenie, hyponatremie - nedostatek sodíku, nevolnost a zvracení, systolický srdeční šelest, zvětšená játra a/nebo slezina, zvětšené lymfatické uzliny, stejně jako mírné kožní změny - makulopapulární vyrážky.

Anaplasma způsobuje příznaky podobné příznakům Ehrlichia. Kromě toho může způsobit i gastrointestinální příznaky, např. průjem.

Během infekce Ehrlichia i Anaplasma dochází k charakteristickým změnám v morfologii. S progresí onemocnění klesá hladina bílých krvinek (leukopenie), klesá hladina trombocytů (trombocytopenie) a zvyšují se ukazatele jaterních funkcí jako AST a ALT.

 

Přírodní léčba Ehrlichia a Anaplasma

 

Buhner je jedním z mála bylinkářů, kteří do takové hloubky popsali mechanismus těchto infekcí a vyvinuli bylinný protokol pro Ehrlichii a Anaplasmu.

Přírodní léčba ehrlichie a anaplazmy je převzata z knihy Stephena Harroda Buhnera „Přírodní léčba lymské koinfekce: anaplazma, babesie a ehrlichie“.

Bylinná léčba Ehrlichia a Anaplasma se provádí stejným způsobem, takže obě tyto infekce byly zahrnuty společně do stejného protokolu.

Buhner, stejně jako ve všech svých bylinných protokolech, poukazuje na to, že čistě antimikrobiální působení nestačí. Ve svém protokolu zohledňuje celý infekční mechanismus těchto bakterií.

Hlavními antibakteriálními bylinami proti Ehrlichia a Anaplasma jsou: Houttuynia cordata, Salvia miltiorrhiza, Lékořice, Kudzu (Pueraria labota), lebka čínská (latinsky Scutellaria baicalensis).

Tyto byliny také inhibují bakteriálně indukovanou cytokinovou kaskádu. Inhibice cytokinové kaskády narušuje infekční proces a získávání živin z hostitelských buněk bakteriemi.

Vliv bakterií na imunitní systém je velmi významný. Ehrlichia napadá mnohojaderné krevní leukocyty, proto jejím hlavním místem existence v infikovaném organismu jsou neutrofily (také nazývané neutrofily nebo neutrocyty). Neutrofily jsou nejpočetnější skupinou leukocytů. Leukocyty jsou zase buňky imunitního systému. Bakterie narušuje normální fungování neutrofilů. Využívá tedy náš vlastní imunitní systém, aby našel útočiště před útokem imunitního systému nejen tím, že se skrývá v imunitních buňkách, ale také tím, že narušuje jejich funkce. Kromě toho Ehrlichia inhibuje produkci interleukinu-2 ve slezině, přispívá ke zvýšení produkce interleukinu 4 a snížení produkce gama interferonu.

Pro modulaci imunitního systému Buhner doporučuje užívat bylinky: Angelica sinensis, Astragalus membranceus, Lékořice, Ashwagandha (indický ženšen, latinsky Withania somnifera), Korejský ženšen (Panax ginseng), Cordyceps, Houttuynia, Panax ginseng, Salvia miltiorrhiza lebka (latinsky Scutellaria baicalensis).

Ehrlichia má negativní dopad na fungování orgánů jako je slezina, játra, kostní dřeň a lymfatický systém.

Ostropestřec chrání játra.

Salvia miltiorrhiza ochrání slezinu.

Byliny, které chrání kostní dřeň, jsou: Angelica sinensis, Astragalus, Lékořice, Cordyceps, Korejský ženšen (Panax ginseng), Salvia miltiorrhiza.

Až 11 různých bylin je zahrnuto v protokolu přírodní léčby pro Ehrlichia a Anaplasma. Je to velmi složitý protokol. Buhner ve svém protokolu seskupuje některé z těchto bylin do směsí, což značně usnadňuje implementaci protokolu.

Podobný seznam bylinných směsí připravených z bylin navržených Buhnerem naleznete v následujících hotových tinkturách:

HS Herbal Mix obsahuje macerát z byliny Houttuynia cordata a kořene Salvia miltiorrhiza (šalvěj červená).

CKC Herbal Mix obsahuje macerát vyrobený z kořene lebky čínské (latinsky Scutellaria baicalensis), kořene Kudzu (Pueraria Lobata) a Cordyceps (Cordyceps sinensis).

ALA Herbal Mix obsahuje macerát z kořene Angelica sinesis, kořene lékořice (Glycyrrhizae glabra) a kořene Astragalus (Astragalus membranceus).

 

Přírodní léčba bylinami Ehrlichia a Anaplasma komplexně ovlivní mnoho infekčních mechanismů. Pokud chcete použít bylinky na Ehlichii a Anaplasmu, nezapomeňte si přečíst celý protokol navržený Buhnerem a také jeho kontraindikace.

  Filtr produktu
Kategorie
Typ produktu
Product added to wishlist
Product added to compare.