Choose a searcher

Bartonella

Byliny na bartonellu - přírodní léčba bartonelózy

Bylinky pro Bartonellu

 

Bartonella je jednou z nejčastějších koinfekcí lymské boreliózy. Stejně jako borelie se přenáší obvykle klíšťaty. Bartonella způsobuje onemocnění zvané bartonelóza.

V přítomnosti těchto dvou infekcí se symptomy zhoršují, zvláště pokud je postižen centrální nervový systém. Běžné příznaky bartonelózy jsou: mírná horečka nebo pokles teploty, periodické příznaky podobné chřipce, chronická únava, zduření lymfatických uzlin (často intermitentní), abnormální pocit na kůži, citlivé podkožní uzliny na končetinách, papulární vyrážky, červené nebo modré podélné vyrážky (někdy podobné striím), pocit pálení, zejména na chodidlech nebo bodavá bolest, hyperestezie, bolesti hlavy, problémy s očima, bolest v očních bulvách, problémy se spánkem, změny nálad, kognitivní poruchy, nervozita, úzkost, podrážděnost, deprese příznaky.

 

Přírodní léčba bartonelózy

 

Mnoho bylin je velmi účinných v boji proti bartonellii (bartonelóze). Jedním z nejúčinnějších bylinných protokolů pro léčbu této infekce je Buhnerův protokol pro Bartonellu. Můžete si přečíst více o tomto protokolu v knize Stephena Harroda Buhnera "Léčení koinfekcí Lymeské choroby: Doplňkové a celostní léčby bartonely a mykoplazmat."

Přírodní léčba bartonelózy zohledňuje jednak antibakteriální aktivitu, ale také narušuje vitální funkce bakterií v těle, chrání tkáně a orgány, které infikuje, inhibuje cytokinovou kaskádu a posiluje imunitní systém.

Byliny, které vykazují silný antibakteriální účinek proti Bartonella, jsou: Houttuynia, Isatis a Alchornea cordifolia. Buhner doporučuje používat tyto bylinky jako směs. Produkt AHI Herbal Mix je hotová směs těchto tří bylin v poměru doporučeném Buhnerem.

Bartonella vykazuje silnou afinitu ke dvěma strukturám v těle: endoteliálním buňkám a červeným krvinkám. Bartonella po vstupu do organismu hostitele cirkuluje v krevním řečišti hostitele asi 3–4 dny a poté osídluje primární niku, kterou jsou endoteliální buňky krevních cév. Poté se bakterie po pár dnech dostanou do erytrocytů (červených krvinek), kde se množí. Napadáním červených krvinek má Bartonella přístup i k hemu, který zajišťuje její přežití. Rozdělením hemu na jednotlivé části může získat živiny, které potřebuje, včetně železa.

Ochrana endotelu a červených krvinek před invazí Bartonella je jedním z klíčových prvků úspěšné léčby. Zachování těchto struktur je nezbytné pro narušení jeho schopnosti vyživovat se a množit se. Bartonella sama o sobě nedokáže produkovat živiny důležité pro přežití. Zasahováním do těchto faktorů se zabrání šíření infekce.

K ochraně endotelu použil Buhner ve svém protokolu japonskou křídlatku, EGCG a L-arginin.

Sida acuta, na druhé straně, bude chránit červené krvinky.

Buhner se ve svém protokolu pro Bartonellu zaměřuje i na ochranu orgánů. K ochraně srdce doporučuje Buhner hloh, na ochranu jater - Ostropestřec mariánský a na ochranu lymfatického systému a sleziny - Červený kořen.

Buhner také zahrnuje byliny, které inhibují cytokinovou kaskádu. Inhibice cytokinové kaskády indukované Bartonellou je nezbytná pro inhibici množení bakterií a narušení bakteriální výživy. Ve většině případů to sníží nebo dokonce zastaví většinu příznaků způsobených infekcí. Klíčovými bylinami pro Bartonellu, které inhibují cytokinovou kaskádu, jsou křídlatka japonská a Cordyceps, ale také suplementace EGCG.

Pro úspěšnou léčbu bartonely je také velmi důležité posílení imunitního systému. Čím slabší je imunitní systém, tím závažnější je infekce a následně tím závažnější jsou příznaky. Posílit imunitní systém je stejně důležité jako mít antibakteriální účinek.

Rhodiola rosae (horská růže) a Ashwagandha (indický ženšen, latinsky Withania somnifera) jsou dvě bylinky na posílení imunity navržené Buhnerem.


 

  Filtr produktu
Kategorie
Typ produktu
Výrobci
Product added to wishlist
Product added to compare.