Choose a searcher

Mycoplasma

Přírodní léčba mykoplazmat - bylinky na mykoplazmata

Byliny na mykoplazmy

 

Mycoplasma pneumoniae je další bakterie patřící do skupiny lymských koinfekcí. Mycoplasma je bakterie, která postrádá buněčnou stěnu. Jeho vnější částí je cytoplazmatická membrána. Mykoplazma díky absenci buněčné stěny vykazuje mnohem větší flexibilitu, a proto je schopna nabývat různých tvarů. Chybějící buněčná stěna je také znakem, který jej odlišuje od jiných koinfekcí přenášených klíšťaty.

Mykoplazma způsobuje především infekce dýchacího a urogenitálního systému. Stále více se však věří, že může způsobit systémové infekce, které postihují každý orgán a způsobují mnoho chronických onemocnění, včetně revmatoidní artritidy. Onemocnění může být velmi různé: od asymptomatického, přes lokální příznaky (např. infekce dýchacích cest), až po systémové infekce. V oslabeném organismu jinou infekcí (např. boreliová spirocheta nebo chlamydie) může mykoplazmová infekce vyvolat velmi vážné příznaky. Mykoplazma může napadnout mimo jiné nervový systém, svaly (včetně srdce) a klouby. Příznaky infekce tímto patogenem jsou velmi podobné příznakům lymské boreliózy.

Diseminovaná infekce se může projevit následujícími způsoby: únava, která po odpočinku neustupuje, nesnášenlivost cvičení, neurologické dysfunkce, psychické problémy, kognitivní problémy, nespavost, deprese, bolesti hlavy, svalů a kloubů, otoky kloubů, bolesti lymfatických uzlin , dýchací potíže, pocení, nevolnost, bolesti břicha, horečka, chronický zánět spojivek, kožní změny (vyrážky, erytém), záněty srdečního svalu, osrdečníku, jater, slinivky břišní a další příznaky.

 

Přírodní léčba mykoplazmat

 

Mnoho bylin se používá v přírodní léčbě mykoplazmat. Jednou z nejúčinnějších přirozených metod léčby této infekce je protokol Stephena Buhnera pro mykoplazmu z jeho knihy „Healing Lyme Disease Coinfections: Complementary and Holistic Treatments for Bartonella and Mycoplasma“.

Stejně jako u jiných protokolů klade Buhner velký důraz na komplexní ovlivnění Mycoplasma, které pokryje celý složitý infekční mechanismus. Přírodní léčba Mycoplasma bylinami je založena na antibakteriální i imunitní regulaci, narušení cytokinové kaskády, ochraně buněk a orgánů napadených bakteriemi a doplnění živin, které se při infekci „spotřebovaly“.

Buhner vybírá komplexní soubor bylin Mycoplasma, který ovlivňuje každý z výše uvedených aspektů. Ve svém protokolu pro přírodní léčbu mykoplazmat doporučuje zařadit do terapie tyto bylinky: Cordyceps sinensis, lebkáč čínský (latinsky Scutellaria baicalensis), Isatis, Houttuynia cordata, Sida acuta, Schisandra, Sibiřský ženšen, Rhodiola rosae, Olivový list. Bylinná terapie by měla být také doplněna o N-acetyl-cystein (NAC) a vitamín E.

Tři z výše uvedených bylin: Schisandra, Sibiřský ženšen, Rhodiola rosae se doporučují k použití jako bylinná směs. ERS Herbal Mix je hotový produkt obsahující macerát těchto tří bylin.

Velkým problémem, který vzniká při mykoplazmové infekci, je spotřeba velmi velkého množství živin bakteriemi během infekčního procesu. Doplňování živin je zásadní v boji proti symptomům spojeným s infekcí mykoplazmaty. Nedostatek živin můžete vyvážit dietou nebo doplňkovou suplementací. Živiny nutné k doplnění v boji proti mykoplazmě jsou: vitamíny skupiny B, cholin, zinek, měď, selen, aminokyseliny (L-tryptofan, L-threonin, L-serin, L-arginin) a esenciální mastné kyseliny.

Přírodní léčba bylinami Mycoplasma komplexně ovlivní mnoho mechanismů této infekce. Pokud chcete použít bylinky na mykoplazmu, nezapomeňte si přečíst celý protokol navržený Buhnerem a také kontraindikace.

  Filtr produktu
Kategorie
Typ produktu
Product added to wishlist
Product added to compare.