Choose a searcher

Chlamydie

Přírodní léčba chlamydií - bylinky na chlamydie

Bylinky na chlamydie

 

Chlamydia pneumoniae je gramnegativní bakterie, ale s mnohem tužší buněčnou stěnou, než se obvykle vyskytuje u gramnegativních bakterií.

Chlamydie patří mezi koinfekce přenášené klíšťaty.

Chlamydia pneumoniae často postihuje dýchací systém, způsobuje zápal plic (často označovaný jako atypický zápal plic), bronchitidu, laryngitidu, faryngitidu, rýmu, sinusitidu a způsobuje příznaky astmatu.

Chlamydia pneumoniae je velmi důležitá v diferenciální diagnostice lymské boreliózy, protože může způsobit poruchy nervového systému, myokarditidu a reaktivní artritidu. Mimoplicní příznaky infekce Chlamydia pneumoniae po velmi dlouhou dobu mohou být latentní a často je obtížné je rozpoznat.

Reaktivní artritidu vyvolanou Chlamydia pneumoniae je často obtížné odlišit od lymské artritidy. V průběhu infekce Chlamydia pneumoniae je třeba věnovat pozornost také syndromu Guillain-Bare. Guillain-Barrého syndrom je autoimunitní onemocnění, které způsobuje akutní multikořenový demyelinizační zánět, při kterém imunitní systém napadá části periferního nervového systému, což způsobuje svalovou slabost a mravenčení v různých částech těla.

Kromě toho může Chlamydia pneumoniae způsobit další příznaky, jako jsou: chronická únava, pálení různých částí těla, ochrnutí, mrtvice, problémy s krevním tlakem, bolesti hlavy, demence, duševní mlha, duševní poruchy, bolesti varlat.

 

Přírodní léčba chlamydií

 

Mnoho bylin je velmi účinných v boji proti chlamydiím. Jednou z nejúčinnějších přírodních metod léčby chlamydií pomocí bylin je Buhnerův protokol pro chlamydie z knihy Stephena Harroda Buhnera "Přirozené léčení lymské boreliózy a koinfekce Chlamydie a tečkovaná horečka Rickettsiosis".

Hlavními antibakteriálními bylinami proti Chlamydia pneumoniae jsou rostliny obsahující berberin. Takovými rostlinami jsou mimo jiné dřišťál nebo zlatobýl kanadský (Goldenseal, latinsky Hydrastis canadensis). Čepice čínská (latinsky Scutellaria baicalensis) vykazuje antibakteriální vlastnosti proti chlamydiím. Buhner také doporučuje užívání vitaminu A. Retinol (metabolit vitaminu A) inhibuje schopnost chlamydií infikovat endotelové a epiteliální buňky.

Chlamydie, stejně jako ostatní intracelulární patogeny ze skupiny infekcí přenášených klíšťaty, indukují cytokinovou kaskádu. Cytokiny jsou informační molekuly, které usnadňují infekční proces bakterií a extrakci živin z hostitelských buněk. Proto musí být cytokinová kaskáda inhibována, aby se narušil infekční proces chlamydií.

Šalvěj miltiorrhiza a lebka čínská (latinsky Scutellaria baicalensis) jsou hlavními bylinami, které inhibují kaskádu cytokinů doporučenou Buhnerem v jeho přirozeném protokolu pro léčbu chlamydiózy.

Chlamydie také zachycují reakce a funkce imunitního systému hostitele. Chlamydie tedy dokážou radikálně přebudovat lidský imunitní systém tak, aby jej upravily ve svůj prospěch. Špatně fungující imunitní systém si nevšimne hrozby bakterií a nebojuje s infekcí. Abnormality v práci imunitního systému často vedou k autoimunitním poruchám. Deregulovaný imunitní systém je problémem nejen v průběhu infekce, ale i po ukončení léčby, což bude mít další důsledky. Bylinky jsou velmi účinné při modulaci imunitních funkcí a obnově správného fungování imunitního systému.

Buhnerův návrh jsou v tomto případě tři byliny: Ashwagandha (indický ženšen, latinsky Withania somnifera), Lékořice a Cordyceps sinensis. Podle Buhnerových doporučení jsou tyto tři bylinky doporučovány ve formě bylinné směsi. Produkt ACL Herbal Mix obsahuje hotový macerát Ashwagandha (indický ženšen, latinsky Withania somnifera), Cordyceps a Lékořice.

Ochrana buněk a orgánů napadených bakterií je další nedílnou součástí léčby v Buhnerových protokolech. Bakterie mají na orgány ohromný, destruktivní účinek. Ochrana orgánů a buněk by měla být vždy nedílnou součástí každé terapie. Salvia miltiorrhiza, Cordyceps sinensis a Bidens pilosa zde hrají klíčovou roli jako nezbytná součást přírodní léčby chlamydií pomocí bylin.

Přírodní léčba chlamydií komplexně ovlivní mnoho infekčních mechanismů. Pokud chcete použít bylinky na chlamydie, nezapomeňte si přečíst celý protokol navržený Buhnerem a také jeho kontraindikace.

  Filtr produktu
Kategorie
Typ produktu
Product added to wishlist
Product added to compare.