Choose a searcher

Babesia

Léčba babesií – Buhnerův protokol pro babézie

Byliny pro Babesia

 

Babesia je parazitický prvok, který se podobá malárii, ale je přenášen klíšťaty. Babesia způsobuje onemocnění známou jako Babesióza (jiné názvy jsou Babesióza, Babesióza). Infekce babesií často koexistuje s lymskou boreliózou a/nebo jinými infekcemi přenášenými klíšťaty. Příznaky infekce babeziózy se pohybují od mírných až po těžké. Mírné formy velmi často nejsou rozpoznány, protože jsou mylně považovány za příznaky lymské boreliózy. Raní uživatelé často hlásí vysokou horečku a zimnici. Chronické infekce mohou být mírně symptomatické a nejčastějšími příznaky jsou: intermitentní horečka nebo horečka nízkého stupně, zimnice a bolesti kloubů, chronický únavový syndrom, pocení a „neschopnost se plně nadechnout“.

Souběžná infekce lymskými spirochétami zhoršuje příznaky obou nemocí, jejich průběh se pak stává závažnějším a následky pro organismus jsou vážnější. Příznaky pak mohou zahrnovat silné bolesti hlavy, hemolytickou anémii, postižení centrálního nervového systému, vysokou horečku a křeče. Byl zjištěn synergický, vzájemně se zvyšující účinek spirochét Borrelia a Babesia na organismus. DNA borelií se vyskytuje zřetelněji a setrvává déle v krevním řečišti, když dojde ke koinfekci s Babesií. Závažnější jsou pak negativní dopady na klouby, srdce a nervový systém. V některých případech koinfekcí byla nalezena transverzální myelitida s parézou paží a nohou. Vývoj onemocnění je ze začátku rychlejší, doba rekonvalescence je delší a spektrum příznaků je mnohem širší.

 

Léčba babesií – Buhnerův protokol pro babézie

 

Mnoho bylin je velmi účinných v boji proti Babesiovým infekcím, na které si prvok nevyvine imunitu. Stejně jako v případě lymské boreliózy je i v případě babesiózy antimikrobiální účinek pouze jedním z prvků vedoucích k účinné terapii.

Při léčbě babeziózy je třeba věnovat pozornost důležitým mechanismům účinku babeziózy, které brání její léčbě. Přírodní bylinná léčba Babesia zohledňuje každý z následujících aspektů.

Stejně jako embrya malárie i Babesia proniká do červených krvinek – erytrocytů, kde je vývojem a rozmnožováním ničí. V průběhu infekce Babesia může navíc docházet k ucpání kapilárních cév a stagnaci mikrocirkulace v důsledku ukládání fragmentů poškozených erytrocytů v cévách. Jejich přítomnost v krevním řečišti může způsobit zánět jater, ledvin a sleziny.

Dalším důležitým mechanismem infekce Babesia je silný negativní vliv na imunitní systém. Babesia velmi specifickým způsobem mění imunitní polaritu, čímž se imunitní odpověď člověka změní z Th 1 na Th 2. To vede ke špatné reakci imunitního systému na infekci a tělo nedokáže tento patogen eliminovat.

V přírodní léčbě babesiózy jsou nejčastěji používané byliny doporučené Buhnerem (uvedené na oficiálních stránkách Buhnera buhnerhealinglyme.com): Alchornea cordifolia, Cryptolepis sanguinolenta, Sida acuta. Jedná se o byliny, které vykazují silný antiprotozoální účinek a vykazují systémový účinek, tj. šíří se krevním řečištěm, a tím ovlivňují každou buňku a orgán. Kromě toho posilují imunitní systém a Sida acuta chrání červené krvinky. K tomuto protokolu doporučujeme přidat L-arginin. Babesia je velmi citlivá na L-arginin, takže suplementace L-argininem pomáhá inhibovat infekci Babesia. Buhnerův protokol pro Babesii je jedním z nejpopulárnějších přírodních způsobů léčby infekce Babesia.

U odolnějších infekcí se vyplatí použít komplexnější protokol doporučený v Buhnerově knize „Natural Treatments for Lyme Coinfections: Anaplasma, Babesia, and Ehrlichia“. V tomto případě je množství použitých bylin a přípravků mnohem větší, a to: Cryptolepis, Bidens pilosa, Artemisina, Sida acuta, Salvia miltiorrhiza, Ostropestřec mariánský, Ashwagandha, Panax ginseng, Lékořice, Schisandra, L-arginin, Vitamin B2. V této kombinaci bylin pro Babesia kromě působení proti Babesii, posílení imunity, ochraně erytrocytů a orgánů, také posílíte regulaci cytokinové kaskády, chráníte endotel, inhibujete tvorbu arginázy a také zvyšujete hladinu L-arginin a oxid dusnatý (NO).

Byliny používané v přírodní léčbě Babesia komplexně ovlivní mnoho infekčních mechanismů. Pokud chcete k léčbě Babesia použít bylinnou terapii, nezapomeňte si přečíst protokol navržený Buhnerem a také jeho kontraindikace.

  Filtr produktu
Kategorie
Typ produktu
Product added to wishlist
Product added to compare.